Miejsce na Twoją reklamę!
Twój Typ
Lewandowski z bramką, Bayern z awansem
W rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Bayern Monachium rozbił 5:1 Arsenal Londyn i awansował do kolejnej fazy rozgrywek. Jedną z bramek dla mistrza Niemiec zdobył Robert Lewandowski dla którego było to siódme trafienie w obecnej edycji Ligi Mistrzów.

Bayern do Londynu przyjechał z zaliczką czterech bramek (pierwszy mecz 5:1).  Jednak to Arsenal udanie rozpoczął spotkanie i już w 20. minucie Walcott wyprowadził Kanonierów na prowadzenie. Do końca pierwszej części wynik nie uległ zmianie. Kocielny faulował  w 54. minucie Roberta Lewandowskiego za co otrzymał żółtą kartkę, jednak po konsultacjach z arbitrem bramkowym prowadzący to spotkanie Grek Tasos Sidiropoulos pokazał obrońcy czerwoą kartkę. Rzut karny na bramkę zamienił Lewandowski. W 68. minucie na 2:1 podwyższył Robben i stało się jasne, że Arsenal swój udział w Lidze Mistrzów zakończy na 1/9 finału.W 78. minucie trzecią bramkę dla Bayernu zdobył Costa, a w ostatnich dziesięciu minutach dwa trafienia dołożył Vidal.