Lech Poznań w swoim rewanżowym meczu eliminacyjnym do Ligi Europy pewnie pokonał u siebie estoński JK Nõmme Kalju 3:0 (2:0). Polski klub w następnej rundzie zmierzy się z islandzkim Stjarnan F.C.

„Kolejorz” od początku starał się przejąć inicjatywę w grze już w drugiej minucie strzałem zza pola karnego próbował zaskoczyć Ubiparip jednak bramkarz wybił piłkę na rzut rożny. Kolejną sytuację zmarnował Kędziora, który niecelnie uderzał głową.

W 9. minucie kolejną sytuację zmarnował Ubiparip tym razem strzał głową okazał się niecelny. W 33. minucie Lech wyrównał straty z Estonii, a Kędziora mógł cieszyć się z bramki. Polak pokonał Telesa celnie główkując po stałym fragmencie gry. Jeszcze przed przerwą Lechici mogli cieszyć się z dwubramkowego prowadzenia tym razem piłkę do siatki wpakował Hamalainen , który dobijał strzał Ubiparipa.

W 61. minucie Fin po raz kolejny mógł wpisać się na listę strzelców jednak futbolówka minimalnie minęła słupek gości. W 75. minucie sytuacji sam na sam z bramkarzem po raz kolejny nie wykorzystał Ubiparip, a na stadionie słychać było jedynie jęk zawodu.

W końcowych minutach estońska drużyna próbowała strzelić kontaktową bramkę i tym samym awansować do kolejnego etapu kosztem Lecha. Drużyna Mariusza Rumaka jednak odpowiedziała zabójczym kontratakiem, który wykończył Kownacki.