W spotkaniach II rundy eliminacyjnej Ligi Europy wystąpiło czterech Polaków z czego dwóch awansowało do kolejnego etapu, a Michał Nalepa i Adam Stachowiak odpadli z rozgrywek.

imageAdam StachowiakTomasz Wisio (SKN Sankt Pölten) – Adam Stachowiak (Botew Płowdiw)
Oboje wyszli na boisko w podstawowym składzie i przebywali na nim do końca spotkania. Zwycięsko z rywalizacji weyszedł Tomasz Wisio, którego SKN Sankt Pölten pokonało Botew Płowdiw 2:0 (1:0). Spotkanie szerzej opisane (tutaj).

Elimnację Ligi Europy – II runda (rewanż)

SKN Sankt Pölten – Botew Płowdiw 2:0 (1:0)
Segovia 6, 55

Sędzia: Jovan Kaludjerovic (Czarnogóra)

Żółte kartki: Stec, Segovia (SKN Sankt Pölten)

—————————————————————————————————————

Artur JędrzejczykArtur Jędrzejczyk (FK Krasnodar)
Polski obrońca całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych, trener postanowił dać odpocząć Reprezentantowi Polski, ponieważ rosyjska drużyna już pierwszy mecz wygrała w stosunku 4:0 (2:0) i awans był już praktycznie przesądzony. W drugim meczu na boisko wybiegli zawodnicy rezerwowi, a FK Krasnodar pokonał estoński Sillamäe Kalev 5:0 (1:0).

Eliminacje Ligi Europy – II runda (rewanż)

FK Krasnodar – Sillamäe Kalev 5:0 (1:0)
Joãozinho 28, Laborde 65  Wanderson 67, 74 (k), Burmistrov 76

Sędzia: Sandor Ando-Szabo (Węgry)

Żółte kartki: Dudarev (Sillamäe Kalev)

Michał NalepaMichał Nalepa (Ferencvárosi TC)

Polski obrońca wyszedł w podstawowym składzie i został zmieniony w 66. minucie przez Kukuruzovica. Jego zespół poległ w starciu z chorwackim HNK Rijeka 2:1 (2:0). Pierwszą bramkę strzelił Krstanović, który pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie ręką Mateosa. W 37. minucie Chorwaci wykorzystali rzut rożny do zwiększenia prowadzenia.

Dobrym dośrodkowaniem popisał się Brezovec, a piłkę w siatce głową umieścił Samardžić. W 54. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Krstanović, który uderzył jednego z zawodników łokciem w twarz. W 65. minucie bramkę kontaktową z rzutu karnego strzelił Ugrai. Do końca spotknia wynik się nie zmienił i tym samym Michał Nalepa pożegnał się z Ligą Europy.

Ferencvárosi TC – HNK Rijeka 1:2 (0:2)