Dawid Kownacki kolejny raz pokazał, że wkrótce może być ważnym punktem Sampdorii Genua. 20-letni napastnik, który latem związał się z włoskim klubem, we wtorkowym meczu Pucharu Włoch z Pescarą strzelił dwie bramki i zanotował asystę, a jego drużyna zwyciężyła pewnie 4:1. Był to jego najlepszy mecz w barwach włoskiego zespołu.

Kownacki w Sapmdorii zadebiutował 15 października, kiedy otrzymał szansę występu przez cztery minuty w rywalizacji z Atalantą. W kolejnej potyczce – tym razem przeciwko Crotone – pojawił się na placu gry w 75. minucie i w pełni wykorzystał ten czas, ponieważ zdobył swojego premierowego gola w Serie A.

Trzeba podkreślić, że do tej pory popularny „Kownaś“ pojawiał się na boisku tylko jako zmiennik. Nie przeszkodziło mu jednak to w strzeleniu dwóch bramek w lidze włoskiej. Niedawno napastnik wpisał się też na listę strzelców w spotkaniu młodzieżowej reprezentacji Polski z Wyspami Owczymi.

Wtorek był wyjątkowym dniem dla byłego gracza Lecha Poznań. Nie dość, że zadebiutował on w wyjściowym składzie Sampdorii, to był jej najlepszym piłkarzem tego dnia. Gospodarze wielkie strzelanie rozpoczęli już w 2. minucie, kiedy wynik otworzył właśnie Kownacki. Kilka minut później było już 2:0. Podanie „Kownasia“ na gola zamienił bowiem Gaston Ramirez. Jeszcze przed przerwą na 3:0 podwyższył Gianluca Caprari.

Po zmianie stron bramkę strzelili goście. Miało to miejsce w 53. minucie. Jeżeli ktokolwiek myślał, że goście mogą pójść za ciosem po golu Ahmada Benaliego, to się mylili. Ostateczny cios zadał świetnie dysponowany Kownacki, który zdobył swojego drugiego gola w 74. minucie.