Karol Linetty nie zwalnia tempa i kolejny raz potwierdza wysoką formę bramkową zdobyczą. Od momentu powrotu do klubu po ostatnim zgrupowaniu reprezentacji Polski pomocnik Sampdorii strzelił dla swojej drużyny już trzy bramki. Dzisiaj Linetty wpisał się na listę strzelców w  spotkaniu 11. kolejki Serie A, w którym Sampdoria rozbiła Chievo Verona 4:1!

Jeszcze kilka dni temu można było liczyć na tzw. „polski mecz“. W Sampdorii gra bowiem trzech biało-czerwonych – prócz Linetty’ego są to Bartosz Bereszyński i Dawid Kownacki, natomiast w ekipie Chievo występuje Mariusz Sętpiński. Tego ostatniego z gry wykluczyła jednak kontuzja, o której w mediach mówiono już w piątek. Z kolei Bereszyński i Kownacki cały mecz oglądali z ławki rezerwowych.

Niedzielna rywalizacja znakomicie ułożyła się dla gospodarzy. W 20. minucie gola zdobył Linetty, który wykorzystał podanie od Fabio Quagliarelli. Chwilę później dobre nastroje miejscowych zostały zmącone golem dla Chievo autorstwa Fabrizio Cacciatore. Do przerwy kibice zobaczyli jednak jeszcze dwie bramki i Sampdoria prowadziła 3:1. Po zmianie stron gospodarze dołożyli jeszcze jedno trafienie i efektownie pokonali rywali.

Linetty rozegrał w niedzielę 88 minut i został bardzo wysoko oceniony przez ekspertów z portalu whoscored.com. Przyznali mu oni ocenę 8.0, wyższą otrzymał tylko Lucas Torreira (8.6), autor dwóch bramek dla Sampdorii.