Ekipa Tony’ego Pulisa idzie na dno tabeli. W 12. kolejce angielskiej Premier League, West Bromwich Albion doznał dotkliwej porażki 0:4 z Chelsea. Pierwszą połowę w barwach The Baggies rozegrał Grzegorz Krychowiak, ale nie może zaliczyć tego meczu do udanych.

Zaledwie po kwadransie gry drużyna FC Chelsea objęła prowadzenie. Autorem bramki był Alvaro Morata, który dobił strzał Edena Hazarda. Kilka minut później było już 2:0. Koronkową akcję zagrali Fabregas, Morata i Hazard, a ten ostatni wpakował piłkę do siatki. W 38. minucie kolejnego ciosa dla WBA zadał Marcos Alonso, który po zagraniu z rzutu wolnego przez Fabregasa, idealnie uderzył z woleja w światło bramki.

Po słabej pierwszej połowie w wykonaniu The Baggies, Tony Pulis dokonał korekty i zdjął z boiska Grzegorza Krychowiaka, a w jego miejsce wprowadził Claudio Yacob. Niestety jak się później okazało obraz gry się nie zmienił, a w 62. minucie wynik ustalił Eden Hazard, po zagraniu piłki przez Fabregasa.

Grzegorz Krychowiak notuje coraz krótsze występy. Na początku sezonu był wielbiony przez trenera, teraz jednak traci w oczach Tony’ego Pulisa, który również już w najbliższych dniach może pożegnać się z klubem. Kibice od jakiegoś czasu domagają się jego rezygnacji. W tym meczu pojawił się właściciel WBA Guochuan Lai, a to może oznaczać definitywny koniec Pulisa.

„Krycha” co prawda nie zachwycił, ale wg. angielskich dziennikarzy zagrał tak jak koledzy z jego drużyny. Jedynie „Daily Mail” oceniło jego występ katastrofalnie, gdyż wystawili mu ocenę 3 (skala 1 – 10, gdzie 1 – tragicznie, 10 – światowej klasy).