Piłkarze SSC Napol przegrali hit włoskiej Serie A z Juventusem Turyn. Drużyna lidera włoskich rozgrywek uległa na własnym stadionie mistrzom kraju 0:1 i jeżeli w sobotę Inter Mediolan wygra swój mecz, to zepchnie z fotelu lidera ekipę z Neapolu. Katem podopiecznych trenera Maurizio Sarriego okazał się były gracz tego zespołu, Gonzalo Higuain. Tym razem Piotr Zieliński (Napoli) pojawił się na boisku w drugiej połowie.

Przed spotkaniem wskazanie faworyta było trudne. Do tej pory pewniej prezentowali się piłkarze Napoli, którzy w lidze byli bez porażki. Z 14 spotkań aż 12 wygrali, a dwukrotnie remisowali. Juventus natomiast zanotował kilka wpadek. Jak się jednak okazało, w bezpośredniej potyczce swoją wyższość pokazali goście.

Juventus wyszedł na prowadzenie dosyć szybko, bo w 13. minucie. Wtedy dobrą akcję przeprowadził Paolo Dybala, który dograł piłkę do Higuaina, a ten kolejny raz zagrał na nosie Napoli, strzelając tej drużynie gola. Jak się później okazało, był to kluczowy moment tej rywalizacji.

Po zdobytej bramce goście oddali pole gospodarzom, ale umiejętnie odpierali ich ataki. Było tak zarówno w pierwszej połowie, jak i po zmianie stron, kiedy przewaga Napoli była naprawdę duża. Gianluigi Buffon nie dali się jednak złamać i ostatecznie zwyciężyli. Gospodarzom nie pomogły zmiany dokonane przez trenera Sarriego. Szkoleniowiec w 67. minucie w miejsce Allana wprowadził Zielińskiego, ale nie przełożyło się to na bramkową zdobycz.

Po piątkowym zwycięstwie Juventus awansował na drugie miejsce w tabeli. Pozostanie na nim przynajmniej do zakończenia sobotniej potyczki Interu z Chievo Verona.