Piłkarze Sampdorii pokonali w derbach Genui lokalnego rywala 2:0 w meczu 11. kolejki włoskiej Serie A. W drużynie Sampdorii całe spotkanie rozegrali Bartosz Bereszyński i Karol Linetty.

Przed rywalizacją można było być przekonanym jedynie co do występu Linetty’ego. Bereszyński i Dawid Kownacki byli ostatnio rezerwowymi, więc trudno było się spodziewać, by wyszli w pierwszym składzie. „Bereś“ otrzymał jednak szansę gry w wyjściowej jedenastce i zaprezentował się z niezłej strony. Kownacki całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.

Faworyci derbowej potyczki nie zawiedli i dosyć pewnie pokonali rywali. Wynik meczu w 24. minucie otworzył Gaston Ramirez. Na drugiego gola kibice musieli czekać do samej końcówki. Dopiero w 84. minucie na 2:0 podwyższył Fabio Quagliarella.

Portal whoscored.com za najlepszego gracza spotkania uznał Davida Zapatę, który asystował przy obu bramkach dla Sampdorii. Polacy – tak jak reszta kolegów – zostali ocenieni całkiem wysoko. Linetty otrzymał notę 7.0, natomiast Bereszyński 7.3.