Martin Kobylański bardzo szybko zadebiutował w barwach Unionu Berlin. Piłkarz, którego wypożyczenie z Werderu Brema sfinalizowano wczoraj, wszedł na plac gry w 40. minucie przegranego 0:4 (0:2) meczu z 1. FC Nürnberg.

Spotkanie od początku nie układało się szczęśliwie dla gospodarzy, którzy w 7. minucie dali sobie wbić pierwszego gola. 23 minuty po trafieniu Candeiasa, na listę strzelców wpisał się Timo Gebhart. W ostatnich sekundach pierwszej połowy Martin Dausch za brutalny faul ujrzał czerwoną kartkę i Union musiał grać w 10. Pięć minut wcześniej Martin Kobylański wszedł na boisko zmieniając Barışa Özbeka.

Piłkarzom ze stolicy sytuacja skomplikowała się jeszcze bardziej w 63. minucie, kiedy to do szatni odesłany został Christopher Trimmel. Po tym zdarzeniu gospodarzom nie pozostało nic innego, jak liczyć na jak najmniejszy wymiar kary. Nie mogli obronić się przed atakami grającego z przewagą dwóch zawodników rywala, a ten strzelił im jeszcze dwie bramki. Ich autorami zostali Peniel Mlapa i Robert Koch.