Marcin Kowalczyk otrzymał czerwoną kartkę w „polskim” spotkaniu 7. kolejki rosyjskiej Prjemier Ligi. Wołga Niżny Nowogród jego i Piotra Polczaka uległa FK Krasnodar Artura Jędrzejczyka. Wszyscy trzej Polacy rozpoczęli potyczkę w wyjściowym składzie.

Gospodarze objęli prowadzenie już w 11. minucie za sprawą gola Wandersona. Ten sam zawodnik wpisał się na listę strzelców także w 32. minucie. Chwilę wcześniej żółtą kartką po raz pierwszy ukarany został Kowalczyk. W 41. minucie kartonik ujrzał również Piotr Polczak. Tuż przed przerwą na wynik na 3:0 ustalił Joãozinho.

Ostatni z Polaków – Artur Jędrzejczyk żółtą kartkę otrzymał w 86. minucie. Kilkadziesiąt sekund później plac gry opuścić musiał Marcin Kowalczyk.