Simurq Zaqatala pokonał Kapaz Ganca 2:1 (1:1) w ostatnim meczu 6. kolejki azerskiej Unibank Premyer Liqasi. Bramkę na wagę trzech punktów dla zwycięzców strzelił Marcin Burkhardt, dla którego był to trzeci gol w tym sezonie.

Były zawodnik Jagiellonii Białystok, podobnie jak bramkarz Dawid Pietrzkiewicz, wybiegł w podstawowym składzie gospodarzy i przebywał na boisku do ostatniego gwizdka sędziego.

Skazywani na wysoką porażkę goście, niespodziewanie w 20. minucie objęli prowadzenie po golu Şahina Kərimova. Radość zawodników Kapazu nie trwała długo, bowiem już pięć minut później do wyrównania doprowadził Stjepan Poljak.

Później przez znaczną część spotkania zawodnikom obu drużyn nie udawało się trafić do siatki. Kiedy wydawało się, że pojedynek zakończy się remisem, w 85. minucie do siatki trafił Marcin Burkhardt. Dla Polaka to trzeci mecz z strzelonym golem z rzędu.

Dzięki dzisiejszej wygranej, Simurq utrzyma prowadzenie w tabeli azerskiej ekstraklasy. Kapaz natomiast zajmuje ostatnią pozycję w dwunastozespołowej lidze.