Jakub Błaszczykowski strzelił bramkę dającą remis jego drużynie – VfL Wolfsburg w wyjazdowym meczu 8. kolejki niemieckiej Bundesligi przeciwko Bayerowi Leverkusen. Reprezentant Polski wpisał się na listę strzelców w 69. minucie, zdobywając tym samym gola na 2:2. Jak wyliczyli dziennikarze strony eurosport.onet.pl, było to pierwsze trafienie Błaszczykowskiego w lidze od czterech lat!

Reprezentacyjna przerwa, w której Błaszczykowski notował dobre występy w biało-czerwonych barwach (strzelił m.in. bramkę Armenii), dobrze wpłynęła na jego formę w klubie. Doświadczony skrzydłowy na boisku spędził 70 minut i był jednym z najlepszych graczy swojej drużyny.

Niedzielne spotkanie lepiej zaczęło się dla gospodarzy, którzy wykazywali większą chęć strzelenia bramki. Ich starania zostały wynagrodzone w 29. minucie, kiedy wynik otworzył Lars Bender. „Wilki“ zdołały odpowiedzieć jeszcze przed przerwą, dokładnie w 44. minucie golem Divocka Origiego.

Nieco ponad kwadrans po zmianie stron Bayer ponownie wyszedł na prowadzenie za sprawą trafienia Lucasa Alario. Gospodarze nie cieszyli się jednak długo z prowadzenia, ponieważ kilka minut później Błaszczykowski wykorzystał podanie od Landry Dimaty i pokonał golkipera rywali. W samej końcówce goście mieli jeszcze okazję na zadanie decydującego ciosu, ale zabrakło im szczęścia.

Po ośmiu kolejkach Bundesligi Wolfsburg z dorobkiem ośmiu punktów zajmuje 14. miejsce w tabeli, a Bayer z „oczkiem“ więcej na koncie jest na 12. lokacie.