Borussia Dortmund pokonała na wyjeździe 1.FC Köln 2:1 w piątkowym spotkaniu 8. kolejki Bundesligi. Jedną z bramek dla zwycięzców strzelił Jakub Błaszczykowski. Po tym zwycięstwie Borussia objęła prowadzenie w tabeli.

W wyjściowym składzie obu klubów znalazło się aż trzech Polaków. W drużynie gospodarzy wystąpił Adam Matuszczyk, a w Borussii – Jakub Błaszczykowski i Łukasz Piszczek. Wszyscy rozegrali pełne 90 minut.

Lepiej spotkanie rozpoczęli goście. W 20. minucie „Kuba” rozpoczął akcję swojego zespołu, podał do Shinji Kagawy, który dośrodkował w pole karne. Piłkę głową uderzył Lucas Barrios, a ta odbiła się od nogi Błaszczykowskiego i wpadła do siatki.

Borussia dominowała przez większą część pierwszej połowy, jednak mimo kilku dogodnych sytuacji, nie potrafiła powiększyć prowadzenia.

W 75. minucie na boisku pojawił się ostatni z Polaków – Robert Lewandowski. Były napastnik Lecha Poznań zmienił na boisku Lucasa Barriosa. Trzy minuty później został ukarany żółtą kartką.

W 82. minucie padło wyrównanie. Lukas Podolski bardzo mocno uderzył zza pola karnego pod poprzeczkę bramki strzeżonej przez Romana Weidenfellera. Niemiecki bramkarz nie miał szans na skuteczną interwencję.

Chwilę później dobrą okazję miał Lewandowski, jednak mając rywala na plecach oddał bardzo słaby strzał, który bez problemów wybronił Miro Varvodic.

W doliczonym czasie gry goście strzelili bramkę na wagę trzech punktów. Szczęśliwie bramkarza rywali pokonał Turek Nuri Sahin.