Grający w Notts County Bartosz Białkowski rozegrał 90 minut w sparingowym meczu jego zespołu z Galatasaray Stambuł 1:2 (0:0). Po spotkaniu w angielskich mediach zrobiło się głośno o polskim bramkarzu.

Nie jest to spowodowane grą 26-latka, ale sytuacją z jego udziałem z 80. minuty. Do tego czasu występująca w League One (III poziom rozgrywkowy) drużyna niespodziewanie prowadziła po golu z 56. minuty Enocha Showunmi. Turkom udało się jednak wyrównać za sprawą trafienia Buraka Yilmaza, co sprawiło, że w furię wpadł obrońca Notts, Alan Sheehan.

Anglik chciał wykopać w trybuny piłkę, która wypadła z bramki, ale zamiast w futbolówkę, trafił w głowę Białkowskiego. Polski bramkarz przez kilka minut nie mógł podnieść się z murawy, jednak po interwencji służb medycznych, udało mu się dokończyć zawody.

Ostatecznie zwycięstwo odnieśli zawodnicy Galatasaray, bowiem w doliczonym czasie gry Polak skapitulował po raz drugi, tym razem po strzale Wesleya Sneijdera.

Notts County – Galatasaray Stambuł 1:2 (0:0)