Robert Lewandowski wykorzystał rzut karny przeciwko Anderlechtowi w pierwszej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów. Bawarczycy wygrali 3-0, a w barwach „Fiołków” wystąpił Łukasz Teodorczyk.

Całe spotkanie w 12. minucie ustawiała akcja Roberta Lewandowskiego. Polak otrzymał dalekie podanie od Tolisso po którym wychodził sam na sam z Selsem. Akcje zatrzymał Kums, który pociągnął napastnika Bayernu za rękę. Sędzia wskazał na wapno, a obrońcy Anderlechtu pokazał czerwoną kartkę.

Kolejne minuty przynosiły coraz większą dominacje Bayernu. Lewandowski szukał swoje drugiej bramki lecz jego próby strzałów mijały światło bramki.

Dość bezbarwne spotkanie zaliczył Łukasz Teodorczyk. Napastnik Anderlechtu miał ciężkie życie z obrońcami Bayernu i często cofał się do środka boiska aby pomóc w rozegraniu. Ostatecznie popularny „Teo” nie oddał ani jednego strzału na bramkę Neuera.

Liga Mistrzów: Grupa B – 1 kolejka
Bayern Monachium – Anderlecht 3:0 (1:0)