We wtorkowym meczu 1/8 finału Pucharu Włoch piłkarze SSC Napoli pokonali zespół Udinese 1:0 i awansowali do kolejnej fazy rywalizacji. Spotkanie było ciekawe z perspektywy polskich kibiców, ponieważ w każdej z drużyn wystąpił polski zawodnik. W ekipie gospodarzy był to Piotr Zieliński, natomiast w barwach Udinese grał Paweł Bochniewicz. Jak łatwo się domyśleć, więcej powodów do zadowolenia miał ten pierwszy.

Przed meczem wskazanie faworyta nie było trudne. Napoli jest lepsze pod względem piłkarskim od Udinese i mało kto spodziewał się, że goście mogą pokrzyżować szyki liderowi włoskiej Serie A. Trzeba jednak podkreślić, że mimo przewagi, Napoli długo nie potrafiło sforsować szczelnej defensywy Udine.

Kibice na bramkę czekali aż do 71. minuty. Wtedy na listę strzelców wpisał się Lorenzo Insigne, a jak się później okazało, był to jedyny gol w tej rywalizacji. Pełne 90 minut rozegrali zarówno Zieliński, jak i Bochniewicz. Pierwszy z Polaków ponownie zagrał na swojej pozycji (w ostatnim meczu trener Maurizio Sarri ustawił go w innym miejscu boiska), a Bochniewicz, który jest obrońcą, dobrze wywiązywał się ze swoich zadań w destrukcji.