Kamil Grosicki zanotował asystę w meczu 15. kolejki Ligue 1, a jego zespół dość niespodziewanie przegrał z Lorient 2:1. Skrzydłowy reprezentacji Polski asystował przy bramce Sio.

Stade Rennes przed tym spotkaniem było stawiane w roli faworyta jednak już w 28. minucie to ostatni zespół francuskiej ekstraklasy objął prowadzenie jednak cieszył się z niego zaledwie cztery minuty, bo już w 32. minucie po asyście popularnego „Grosika” do remisu doprowadził Sio. Druga część spotkania rozpoczęła się wyśmienicie dla Lorient, który tuż po wznowieniu gry objął prowadzenie, którego nie oddał do końca spotkania.

Grosicki został zmieniony w 73. minucie przez Diakahabyego. Zespół 28-letniego pomocnika po piętnastu kolejkach z 24 punktami na koncie zajmuje czwarte miejsce.