Arsenal Londyn pokonał na Emirates Stadium Tottenham Hontspur 2:0 (1:0) i dzięki temu awansował do 1/16 finału Pucharu Anglii. W bramce „Kanonierów” cały mecz rozegrał Łukasz Fabiański.

Pierwsza bramka padła w 32. minucie. 18-letni pomocnik Arsenalu, Serge Gnabry, dobrze podał do Santiego Cazorli. Hiszpan nie miał problemów z pokonaniem Hugo Llorisa. Potężnym uderzeniem z lewej nogi otworzył wynik meczu.

Kolejne trafienie gospodarze zaliczyli siedemnaście minut po rozpoczęciu drugiej połowy. Danny Rose stracił piłkę na środku boiska na rzecz Tomasa Rosickiego, a ten bezwzględnie wykorzystał szansę na podwyższenie wyniku.

Arsene Wenger dał odpocząć Wojciechowi Szczęsnemu. Polak obejrzał mecz z trybun.