W weekend kolejną kolejkę spotkań rozegraną w Anglii. Zarówno w rozgrywkach Premiership i The Championship mogliśmy oglądać kilku polskich piłkarzy. Dziewięćdziesiąt minut rozegrali: Wojciech Szczęsny i Artur Boruc.

Arsenal w derbach Londynu na Emirates Stadium podejmowało walczące o utrzymanie Fulham FC. Obyło się bez niespodzianki- gospodarze pewnie wygrali 2:0- po dwóch trafieniach Cazorli, który w pojedynkę pokonał swojego sobotniego rywala.

Zmagający się z problemami poza sportowymi Southampton FC tylko zremisował z Sunderlandem na wyjeździe 2:2. Gole dla popularnych „Świętych” strzelali: Rodriguez i Lowren. Całe spotkanie w barwach gości rozegrał były piłkarz Fiorentiny, Artur Boruc, dla którego był to drugi mecz po kontuzji w wyjściowej jedenastce.

W rozgrywkach Pucharu Anglii- po dziewięćdziesiąt minut rozegrali: Tomasz Kuszczak i Tomasz Cywka. Ich zespoły solidarnie przegrały swoje spotkania. Brighton & Hove Albion FC uległo na wyjeździe Derby County 0-1, natomiast Barnsley FC na własnym stadionie musiało uznać wyższość Coventry City 1:2.

Dwadzieścia sześć minut w The Championship rozegrał Marcin Wasilewski. Jego Leicester City szczęśliwie pokonało Leeds United 0:1- po bramce Davida Nugenta w 88. minucie.

W barwach Nottingham Forest nie zagrał Radosław Majewski. Forest w sobotę rozgromiło 4:1 Blackburn Rovers.