W ubiegły weekend na angielskich boiskach zobaczyliśmy czterech Polaków. W barwach Arsenalu Londyn po raz pierwszy w sezonie zagrał Wojciech Szczęsny, który wygrał rywalizację z Łukaszem Fabiańskim.

Łukasz Fabiański (Arsenal Londyn)
Po wyleczeniu kontuzji liczył na to, że będzie pierwszym bramkarzem Arsenalu. Tak się jednak nie stało i Fabiański przesiedział cały mecz na ławce rezerwowych.

Wojciech Szczęsny (Arsenal Londyn)
Wygrał rywalizację o miejsce w bramce i zagrał całe spotkanie przeciwko Newcastle United. Szczęsny zachował czyste konto, a w 78. minucie został ukarany żółtą kartką.

Premiership – 1. kolejka
Newcastle United – Arsenal Londyn 0:0

Sędzia: Peter Walton
Widzów: 46894

Czerwona karka: Gervinho (76, Arsenal)

—————————————————————————————————————

blankTomasz Kuszczak (Manchester United)
Polak, tak jak w meczu o Tarczę Wspólnoty, nie znalazł się w kadrze meczowej. Szansa na grę Kuszczaka w Manchesterze United spadła do minimum.

West Bromwich Albion – Manchester United 1:2
Long 37 – Rooney 13, Reid 81 (s)

Sędzia: Michael Jones
Widzów: 25360

blankBartosz Białkowski (Southampton FC)
24-letni bramkarz oglądał z ławki rezerwowych zwycięstwo swojego zespołu po golu Davida Connolly’ego.

Championship – 2. kolejka
Barnsley FC – Southampton FC 0:1
Connolly 30

Sędzia: Colin Webster
Widzów: 10501

Czerwona kartka: Chaplow (84, Southampton)

blankTomasz Cywka (Derby County)
Polski pomocnik nie znalazł się w kadrze na mecz z Watford, wygrany przez jego zespół po bramce Steve’a Daviesa.

Watford FC – Derby County 0:1
S. Davies 51

Sędzia: Darren Deadman
Widzów: 12263

blankLukas Jutkiewicz (Coventry City)
Urodzony w Anglii napastnik rozegrał pełne 90 minut w przegranym wyjazdowym spotkaniu z Birmingham City. Bramkę dla zwycięzców strzelił Keith Fahey.

Birmingham City – Coventry City 1:0
Fahey 73

Sędzia: Tony Bates
Widzów: 19225

blankRadosław Majewski (Nottingham Forest)
Majewski wszedł na boisko dopiero w 73. minucie, zmieniając Reida. Polski pomocnik nie zdołał odwrócić losów spotkania, a cztety minuty po jego wejściu padła druga bramka dla gospodarzy.

Millwall FC – Nottingham Forest 2:0
Henderson 7, Trotter 77

Sędzia: Graham Scott
Widzów: 12010

blankArtur Krysiak (Exeter City)
22-latek zaliczył 90 minut w przegranym spotkaniu z Milton Keynes Dons 0:2. Polski bramkarz skapitulował dwukrotnie: w 23. i 90. minucie.